Главная > Всі новини > Анонси > На Оболоні хочуть забудувати півострів “IT-парком”

На Оболоні хочуть забудувати півострів “IT-парком”

На півострові Собаче гирло планується побудувати інноваційний парк для працівників IT-індустрії

Зазначається, що на півострові ніколи не було будівництва і наразі теж будуть зберегати природу Собачого гирла в первозданному вигляді. 

Такі інноваційні парки асоціюються з хмарочосами, але псувати вигляд півострова ніхто не хоче. Тому було вирішено зробити “висотку” горизонтальну. 

Архітектори запропонували розмістити на півострові Собаче гирло витягнуту будівлю в формі паралелепіпеда довжиною близько 700м і шириною 39 м. Щоб конструкція не виділялася на місцевості, вона повинна бути невисокою 12 м (це приблизна висотність історичної забудови Києва і висота рослинності на півострові). Щоб в будинку шириною близько 40 метрів було достатньо природного освітлення, пропонують зробити зенітний ліхтар. Крім того, в спорудженні передбачені два отвори для проходу всюди.

У так званій “голові” будівлі (на півночі) буде знаходитися площа для проведення масових заходів. У цій частині передбачено напівпрозорий мультимедійний фасад. Фасади житлових блоків повинні бути оснащені підйомними системами фасадних жалюзі.

Додамо, що за кольоровою палітрою IT-парк Generation не повинен виділятися на місцевості.

У публічній частині будуть розміщені офіси, освітні установи (IT-академія, школа, дитсадок), готель, спортивна зона (басейн і спортзал). Житловий блок передбачає підземний паркінг і комфортабельні квартири. Внутрішнє будівля складатиметься з трьох типів юнітів, які будуть забезпечувати варіативність і гнучкість проекту.

Дах теж використають ефективно: розмістять там сонячні батареї, влаштують сади або городи, або обладнають спортмайданчик.


Щоб відвідувачам було зручно добиратися до Собачого гирла, пропонується його з’єднати шатлом зі станцією метро “Героїв Дніпра”. Навігація на території самого півострова буде проходити під землею – це стосується як автомобілів, так і велосипедів. Архітектори сподіваються, що яхт-клуб, який знаходиться поруч, також інтегрується в їх проект.

Джерело