Главная > Все новости > На муралі «Свята Джавеліна» у Києві прибрали німб після скарги Ради Церков

На муралі «Свята Джавеліна» у Києві прибрали німб після скарги Ради Церков

Фото: donttakefake.com

На муралі «Свята Джавеліна», намальованому на будинку по вулиці Авіаконструктора Антонова, 13, прибрали німб після скарги релігійних діячів. Так, напередодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій надіслала президенту Володимиру Зеленському та міському голові Києва Віталію Кличку відповідне звернення.

Про це повідомили на сайті Ради Церков. 

Релігійних діячів обурило використання образу Богородиці у муралі. Зокрема, представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій назвали зображення «Святої Джавеліни» художника Андрія Пальваля «псевдомистецтвом» та «пародією». 

«Стіни багатоповерхівок у столиці є не приватною галереєю, а публічним простором, тому при створенні новітніх мистецьких продуктів на них просимо дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною пошаною ставитися до релігійних переконань членів українського суспільства», — йдеться у зверненні Ради Церков. 

Релігійні діячі висловили «категоричне несприйняття та протест» використанню образу Богородиці, яка тримає у руках переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 Javelin. Саме це озброєння, серед іншого, українці використовують для боротьби з російськими окупантами на нашій території. 

Відповідне звернення Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій опублікувала 23 травня, а вже 25 травня стало відомо, що німб на муралі «Свята Джавеліна» прибрали. Відповідне фото опублікувало видання The Village Україна. На знімках видно, як блакитний німб із жовтими тризубами замалювали світлою фарбою — майже у тон стіні будинку. 

Повідомляється, що розпорядження замалювати німб дали в КМДА. 

Замальований німб на муралі Свята Джавеліна у Києві Мурал із зображенням Святої Джавеліни у Києві

Творча студія Kailas-V розкритикувала рішення прибрати німб на муралі, назвавши це «порушенням прав митців на самовираження».

«Як прикро, що КМДА та Віталій Кличко стали на бік середньовіччя та порушення прав митців на самовираження. Прикро, що Рада Церков, наче в російській федерації, диктує свою волю не тільки в тому, що стосується церков та культових споруд, а й робить заручниками все місто, бо їм ввижається якась «образа почуттів віруючих». Чи не московська церква образилась? Це цілком у їх дусі. І чому не ображають їх ракети та снаряди, які летіли у місто, а ображає такий абстрактний вияв подяки нашим захисникам? Чому вони вважають, що вірчі в нас геть як на московщині — ображаються на мистецтво? А КМДА потурає цьому дикунству, порушуючи права нерелігійних громадян та митців», — написали на сторінці студії у Facebook. 

Як замальовували німб на муралі Свята Джавеліна у КиєвіРаніше ми повідомляли, що у Києві з’явився мурал «Свята Джавеліна». Його намалювали на замовлення засновника бренду Saint Javelin Крістіана Бориса, який, власне, створив цей мем незадовго до війни. Так, за кілька днів до початку війни маркетолог з Торонто Крістіан Борис створив наклейку, на якій православна Богородиця з Джавеліном в руках. Чоловік  створив сайт SaintJavelin.com, щоб продавати ці наклейки в мережі. Одна така наклейка коштувала 10 доларів. Таким чином, станом на кінець березня йому вдалося зібрати один мільйон доларів для допомоги Україні.