Главная > Всі новини > На Мостицькому колекторі, який забезпечує водовідведення ж/м Виноградар, Пуща-Водиця та Вітряні Гори (частково) тривають аварійно-відновлювальні роботи

На Мостицькому колекторі, який забезпечує водовідведення ж/м Виноградар, Пуща-Водиця та Вітряні Гори (частково) тривають аварійно-відновлювальні роботи

У рамках ліквідації аварії на Мостицькому колекторі виконано комплекс робіт для зупинення процесів просідання ґрунту. Встановлено капітальні перегородки, які дали змогу стабілізувати ситуацію для проведення подальших робіт. Про це інформує ПрАТ «АК «Київводоканал».

Крім того, продовжено обвідний трубопровід для розширення ділянки протиаварійних заходів. Обвідний трубопровід довів свою працездатність – робота каналізаційної системи забезпечується у штатному режимі. Жителі масивів, які обслуговує Мостицький колектор, залишаються із водопостачанням та водовідведенням у повному обсязі.

Вказані заходи дозволили розпочати активні підготовчі роботи для будівництва нової ділянки колектора поверх аварійної. Нова ділянка буде збудована із сучасних матеріалів, що є стійкими до газової корозії.

Станом на 22 липня рух транспорту в районі вул. Мостицької, 9 здійснюється однією смугою. «Київводоканал» просить киян із розумінням поставитися до тимчасових незручностей, які необхідні в рамках дотримання техніки безпеки.

Як повідомлялося, аварія на Мостицькому колекторі Д = 1500-2000 1973 року будівництва сталася внаслідок дії газової корозії на залізобетонні труби, з яких у радянські часи зводилися каналізаційні мережі.

У процесі транспортування стічних вод такою мережею через сірководень, який виділяється зі стоків, з часом йде активна корозія верхньої частини колекторів: бетон стає крихким, сталева арматура іржавіє, труба втрачає міцність і руйнується.

Ситуація ускладнюється високим рівнем ґрунтових вод – в районі аварії протікає притока підземної річки Сорочий брід.

Колектор забезпечує водовідведення ж/м Виноградар, Пуща-Водиця та Вітряні Гори (частково) із загальною кількістю мешканців близько 90 тис. осіб.