Главная > Все новости > На Миколаївщині росіяни знищують заповідну Кінбурнську косу

На Миколаївщині росіяни знищують заповідну Кінбурнську косу

Фото: khersonline.net

Російські окупанти знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу, яка розташована в Очаківському районі Миколаївської області. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Кінбурнська коса довжиною 8,5 км омивається з півдня Чорним морем, а з півночі — Дніпровсько-Бузьким лиманом. Понад тиждень на цій заповідній території тривають пожежі. Також від середини квітня горять ліси у сусідній Херсонській області. Гасити пожежі дуже складно через тимчасову окупацію області російськими військовими.

За словами Денісової, вогонь охопив майже чотири тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей. Через це під загрозою знищення опинився весь рослинний світ регіону. Зокрема, найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, площа якого сягає понад 60 гектарів. А також — багаторічні дерева, рожеві озера та дикі тварини, що живуть у цій місцевості.

При цьому українські рятувальники не можуть дістатися до місця пожеж та загасити їх через окупацію регіону. 

«Наразі на території коси залишаються люди, яким потрібна допомога, проте виїзд на материк контролюють російські військові, які не пропускають лісову охорону до осередків загорянь. Крім того, бракує палива для пожежних машин, щоб погасити вогонь, відсутня техніка і майже немає доставки продуктів для місцевих мешканців», — додала Денісова.

За її словами, ситуація в цій унікальній заповідній зоні вже наближається до катастрофічної. Пожежі не тільки знищують цілі екосистеми українських лісів, а й становлять загрозу для життя людей.