Главная > Всі новини > Активісти району > На конкурс Ukrainian Urban Awards подали проєкт музею на Поштовій площі з ТРЦ

На конкурс Ukrainian Urban Awards подали проєкт музею на Поштовій площі з ТРЦ

Зображення: Gorn Group

На всеукраїнський конкурс архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards подали проєкт Музею історії на Поштовій площі у Києві, розроблений бюро Gorn Group.

В описі проєкту йдеться, що заданням авторів було “знайти розумний компроміс” між історичною та комерційною складовими. Тобто, між самим музеєм історії Києва, який планують розмістити на -2 поверсі, та торговельним центром, який має зайняти -1 поверх.

“Наземна частина комплексу розкриває складний діалог між простором і часом. Засклена структура наземної частини й уособлює цей діалог. Так, це — ніяк не арки й куполи, ніякі інші символи, які можна пов’язати з історією і традицією, це — сучасне висловлювання, динамічно відображає сьогоденну епоху, яке контрастує, але не применшує значення історичного навколишнього”, — описують свій проєкт архітектори.

На появу проєкту відреагувала громадська активістка Аннабелла Моріна, яка протягом кількох років активно відстоювала створення музею на Поштовій площі. Вона вважає, що насправді ніякого -2 поверху з музеєм там насправді не може бути через ґрунтові води.

“Це — хитра концепція, щоб знищити історію, не зробити Музей на Поштовій площі”, — вважає Моріна.

Нагадаємо, наприкінці липня цього року Верховний суд України остаточно заборонив будувати ТРЦ на Поштовій площі. Він залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій, які задовольнили позов про скасування шахрайських містобудівних умов та обмежень на забудову площі.