Главная > Всі новини > Активісти району > На Київській митниці вилучили з посилки старовинне намисто зі срібними монетами: фото

На Київській митниці вилучили з посилки старовинне намисто зі срібними монетами: фото

Працівники Київської виявили у відправленні з України до США традиційне жіноче намисто, оздоблене срібними монетами-дукачами. Згідно з висновками експертизи, його визнали культурною пам’яткою. 

Про це повідомили на сторінці установи. 

Жіноче намисто з тринадцятьма монетами митники знайшли під час перевірки міжнародного поштового відправлення, яке пересилала жінка з Дніпра до США. Для оцінки прикрасу передали експертам Національного музею історії України.

Там з’ясували, що за кордон хотіли вивезти оригінальне намисто-пацьорки зі смальти з дукачами, виготовленими з монет російської імперії кінця 18-20 століть.

За даними експертів, прикраса має культурну та історичну цінність як пам’ятка, що висвітлює історію, побут, матеріальну культуру України.

Згідно чинного законодавства, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури. Такого дозволу відправниця намиста не надала, тож щодо неї склали протокол про порушення митних правил (ст. 473 Митного кодексу України).

Наразі намисто вилучили до винесення судом рішення у справі.

Нагадаємо, київські митники виявили у відправленні камені віком 407 млн років з відбитками вимерлих риб.