Главная > Всі новини > На Київщині запустять проєкт з еко-переробки уламків зруйнованих будівель

На Київщині запустять проєкт з еко-переробки уламків зруйнованих будівель

Фото: facebook.com/oleksyikuleba

У Київській області запустять пілотний проєкт з екологічної переробки будівельного сміття, що залишилося від зруйнованих будівель. Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Вона розповіла, що тільки в Бучанській громаді Київщини накопичилося понад два мільйони тонн будівельного сміття від зруйнованих під час боїв та російської окупації будівель. Екологічні наслідки таких величезних об’ємів відходів можуть бути критичними для навколишнього середовища. Тому розв’язувати проблему вирішили із використанням передових світових технологій.

До України запросили представників ізраїльської компанії GreenMix, яка спеціалізується на переробці будівельного сміття. У компанії заявили про готовність інвестувати у будівництво заводу з екологічної переробки подібних відходив та взятися за демонтаж зруйнованих під час бойових дій багатоповерхівок у передмісті Києва. 

Ідея полягає в тому, що в процесі переробки будівельне сміття перетворюють на будівельний матеріал для відбудови зруйнованих міст. Деокупована Київська область може стати майданчиком для втілення такого пілотного проєкту. 

“Це новітня технологія, якої досі не було в Україні. Зараз триває напрацювання дорожньої карти проєкту, ізраїльська компанія готова за власні кошти постачати необхідне обладнання та розпочати роботи у Київській області”, — каже Шуляк.