Главная > Всі новини > Активісти району > На Київщині перероблятимуть будівельне сміття: деталі проєкту

На Київщині перероблятимуть будівельне сміття: деталі проєкту

У Київській області триває впровадження пілотного проєкту з переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, спричинених бойовими діями. 

Про це поінформували у Київській обласній державній адміністрації.

В межах реалізації ініціативи на території регіону працюватимуть 3 лінії з переробки сміття. 

До процесу залучатимуть спеціальну техніку, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). 

Внаслідок масштабних руйнувань на території області є багато будівельного сміття — воно зберігається на 32 майданчиках в різних територіальних громадах. 

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) вже надало 30 одиниць спеціальної техніки, яку застосовуватимуть для демонтажу зруйнованих об’єктів, перевезення та утилізації будівельного сміття. 

В області застосують екологічний принцип до утилізації будівельного сміття — сортуватимуть, перероблятимуть та повторно використовувати матеріал.Для цього в області будуть працювати 1 стаціонарна лінія переробки в Бородянці та 2 мобільні, які будуть проводити роботи в інших населених пунктах за потреби.

Наразі територіальні громади актуалізують дані щодо кількості таких відходів та потреб — після цього сформуюють графік роботи з сортування та утилізації сміття. 

Зокрема, такі роботи проведуть в Бучі, Горенці, Бородянці, Ірпені та інших містах і селах регіону, які зазнали значних руйнувань.

Загалом на території Київщини пошкоджено понад 28,8 тисячі об’єктів. 

Серед них майже 26 тисяч — приватних та багатоповерхових будинків. 

Наразі вже відновлено повністю та частково зі збереженням функціонального призначення близько 16,6 тисячі об’єктів — відбудову проводять в рамках програми UNITED24, коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласних програм, урядової програми єВідновлення та за сприяння міжнародних організацій і фондів. 

“Наш Київ” також розповідав, що у Бучі відкрився перший Екохаб, де навчають сортувати сміття.