Главная > Все новости > Анонсы > На Йорданському озері встановили причал для маленьких спортсменів

На Йорданському озері встановили причал для маленьких спортсменів

Нині комунальники побудували великий причал на березі озера Йорданське. Перед тим всю весну під час карантину силами КП УЗН Оболонського району, райдержадміністрації, КП «Плесо» та активної громадськості з Руху «Почайна» розчищалися береги водойм, вивозилися тонни сміття, викорчовувалися старі пні, чистилося дно озера Йорданське, висаджувалися молоді дерева, ставився шлагбаум проти заїзду на берег озера автомобілів. А також не обійшлося без активного стримування приватників-рестораторів, які намагаються захопити частину парку під автостоянку для свого ресторану, що на березі озера.– На новому чудовому йорданському причалі вже цього літа в наших діточок з’явиться чудове місце для БЕЗКОШТОВНИХ занять водним спортом, а саме веслувальним слаломом (на байдарках), –повідомила засновниця Громадського руху «Почайна» Анабелла Моріна Там буде розташовано літню базу комунальної Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «МАЯК ОБОЛОНІ», чиї тренери вже багато років відомі не тільки у нас в місті, але й за межами України.
Багато хто з учнів цієї ДЮСШ живе поруч 
 з того берега озера. Тепер до них долучаться й інші. Це найчудовіше місце для розташування школи й проведення занять і це справжнє повернення життя на берег літописної любої річки. Ми щасливі!

Для батьків, які хочуть записати дітей на заняття, варто знати, що для попереднього запису треба надіслати свої координати та дані майбутніх спортсменів на електронну скриньку директора школи Тетяни Касацької: kasatanya@gmail.com.

– Велике «дякую!» комунальному підприємству «Плесо»  за те, що розуміють: водна система Опечень (Почайна) повинна відроджуватися та використовуватись за призначенням  для людей. А депутату Київради Костянтину Богатову  за багаторічний захист Почайни та її Маяка! –сказала Моріна.

– Протягом 5 років ми регулярно ініціювали перевірку якості води в озері Йорданському, яке входить в водну систему Опечень (Почайна), –розповіла Анабелла Моріна.– Щоразу результати були відмінні. У воді високий вміст кисню (що характерно для природних водойм), так само вона насичена кальцієм і магнієм, що свідчить про численні підземні джерела.

Завдяки розчищенню озера в 2018-2019 роках, підводну частину поруч з берегом очистили і розкрили додаткові ключі. Тепер у нас є величезний шанс домогтися надання озеру Йорданському статусу водойми, в якому офіційно можна буде купатися. Єдиною перешкодою є регулярне та, в основному, бактеріальне забруднення озера через систему дощової каналізації. Підкреслю: аналогічним чином забруднюються абсолютно всі київські водойми. Це загальна проблема, і Йорданське  
 не виняток.

Але що таке «зливова каналізація» на Йорданському? Це всього дві труби (діаметром 1,5 м): одна виходить з боку школи, що на Оболонському проспекті, друга знаходиться майже навпроти через озеро – біля ресторану. Судячи за нашими спостереженнями, особливу небезпеку становить перша труба, оскільки через неї, час від часу, здійснюються незаконні скиди.


Як тільки ми зможемо їх зупинити і встановити на трубах очисні, унікальне Йорданське озеро з дивовижно чистою і м’якою водою стане справжнім курортом!

Безумовно, встановлювати очисні має профільне комунальне підприємство «Плесо». Але, по-перше, ми розуміємо, що отримати добро і фінансування на це дуже непросто. По-друге, ми зможемо досягти мети, якщо простимулюємо «Плесо» власним прикладом.
Так що ми вирішили зробити і встановити очисні своїми руками.

Автор ідеї та спорудження майбутніх очисних конструкцій – киянин Максим Подостроєць, він зробив їх за аналогом очисних конструкцій, які працюють у південних країнах. Пристрій простий, очищати від наносів бруду його потрібно буде раз на два місяці.

Джерело