Главная > Всі новини > Активісти району > На блокпостах Київської області перевірятимуть потенційних “ухилянтів”

На блокпостах Київської області перевірятимуть потенційних “ухилянтів”

На блокпостах Київщини комендатура та поліція “шукатиме осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”. 

Про це повідомив Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на запит журналістів “УП”. 

“З метою сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, відповідно до пунктів 5.4.2. протоколу засідання оперативного штабу ради оборони Київської області від 18 грудня №229, Головному управлінню Національної поліції в Київській області, Управлінню патрульної поліції у Київській області ДПП, Комендатурі Київської області поставлено завдання: “у взаємодії опрацювати та впровадити додаткові заходи на блокпостах, розміщених на міжнародних автомобільних дорогах у межах Київської області, з метою виявлення осіб, що вчинили порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію або порушили правила військового обліку” — йдеться у заяві.

В обласному ТЦК наголошують, що співпрацюють з правоохоронцями та діють виключно в рамках чинного законодавства.

З 26 грудня 2023 року по 6 січня 2024 року в Київській області проводять заходи щодо виявлення ворожих розвідувально-диверсійних груп.

Втім, у відомстві не уточнили, чи заходи з пошуку “ухилянтів” впровадили лише на період з 26 грудня по 6 січня.

UPD: У Поліції повідомили, що правоохоронці не займатимуться на блок-постах цілеспрямованою перевіркою громадян для подальшої мобілізації, а виконуватимуть виключно поліцейські функції, такі як контроль за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо.

“Заходи, пов’язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання) поліцією проводяться виключно на підставі постанови Кабінету Міністрів N 1487 від 30 грудня 2022 року і лише за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону”, — наголосив начальник поліції Київщини Анатолій Щадило.

Раніше “Наш Київ” писав, що з 26 грудня 2023 року по 6 січня 2024 року в області посилять безпекові заходи.