Главная > Всі новини > На Байковому кладовищі руйнується старовинна огорожа

На Байковому кладовищі руйнується старовинна огорожа

На Байковому цвинтарі почала руйнуватися старовинна цегляна огорожа.

Про це повідомляє видання “Великий Київ”.

Як рятівний захід комунальники просто підперли огорожу дошками. Але, як видно з фото, такий спосіб не допомагає зупинити руйнування. Зазначається, що такий стан огорожі становить небезпеку для перехожих.

У 2019 році Байкове кладовище визнали пам’яткою національного значення та заборонили Ритуальній службі спеціалізованого комунального підприємства проводити на його території будь-які роботи, які суперечать вимогам Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

“Комплекс Байкове кладовище має статус пам’ятки національного значення. Огорожа є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Департаментом підготовлено відповідний припис про заборону робіт з огорожею до надання на розгляд науково-проєктної документації в установленому порядку”, — сказав тоді директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

У приписці про заборону ремонтних робіт на кладовищі було зазначено, що Ритуальна служба мала протягом 10 днів надати на розгляд Департаменту КМДА науково-проєктну документацію на проведення невідкладних реставраційно-відновлюваних робіт огорожі, а також передати документацію на проведені роботи із заміни частини огорожі.

огорожа Байкового кладовищаогорожа Байкового кладовищаогорожа Байкового кладовища