Фото: artefact.live
Правоохоронці передали Національному музею “Чорнобиль” знайдені речі російських окупантів, а також знешкоджені залишки їх боєприпасів.
Про це повідомляється на сторінці поліції Київської області у Facebook.
Голова поліції Київщини Андрій Нєбитов розповів, що залишки російських боєприпасів та речі окупантів було знайдено, коли поліцейські та вибухотехніки проводили зачистки звільнених територій у Київській області. Він зазначив, що всі боєприпаси знешкоджені вибухотехніками і тепер не становлять небезпеки.
Серед знешкоджених боєприпасів, які передали музею “Чорнобиль”, є РПГ-26, пусковий пристрій від переносного протитанкового ракетного комплексу “Фагот”, частини від касетного боєприпасу РСЗВ “Ураган”, гільзи від порохового заряду для артилерійських снарядів калібру 122 мм, побутові речі, елементи одягу та військові ноші російських окупантів.
Представниця музею запевнила, що всі речі та боєприпаси будуть долучені до фондів національного музею та будуть показані на найближчій виставці. Виставка буде присвячена питанню ядерного тероризму.
https://www.facebook.com/pol.kyivregion/videos/828537994990844
Нагадаємо, що 24 лютого російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС, а персонал станції взяли до заручників. З працівниками ЧАЕС довгий час не було зв’язку, проте наприкінці березня його вдалося встановити. Потім завдяки технологіям Starlink на станції відновили інтернет та мобільний зв’язок. Після деокупації Київської області стало відомо, що російські окупанти вивезли із Чорнобильської зони відчуження залишки металевих дротів, залишивши в Україні понад 30 зарядів розмінування, а також розграбували ядерні лабораторії Чорнобиля.
Про захоплення Чорнобильської АЕС окупантами зняли документальний фільм “Що, якби ЦЕ сталося знову?”.