Главная > Всі новини > МОЗ затвердило мінімальні вимоги до умов проживання переселенців

МОЗ затвердило мінімальні вимоги до умов проживання переселенців

Фото: Немеш Янош / УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік мінімальних вимог до умов проживання людей, які через бойові дії були вимушені покинути своїх домівки і тимчасово переїхали в інші регіона. Зокрема, вимоги стосуються доступу до води, щільності спальних місць, медичної допомоги, провітрювання та прибирання приміщень. 

Вимоги до місця проживання

Місце тимчасового перебування переселенців необхідно облаштувати з урахуванням наявної транспортної, медичної, торгівельної та спортивно-оздоровчої інфраструктури. Зокрема, житлова зона має бути забезпечена належним освітленням, місцями для сну і відпочинку. На території також має бути організоване місце для приготування їжі та зберігання продуктів або зебезпечене централізоване харчування.

Приміщення мають бути максимально наближені до рекомендованих: 18 градусів Цельсія та відносна вологість 30-70%. У приміщенні потрібно проводити регулярне провітрювання не менше трьох разів на добу та вологе прибирання — 1 раз на добу. Дезінфекцію поверхонь, до яких часто доторкуються, має бути не менше 2 разів на добу. 

За можливості, місця тимчасового перебування мають бути забезпечені бездротовим доступом до інтернету, доступом до електромережі з можливістю підзарядки телефонів та інших портативних електронних пристроїв. 

Доступ до води

У місцях тимчасового проживання переселенців потрібно забезпечити доступ до питної води з розрахунком щоденно 20 літрів на 1 людину. Окрім того, щодня на 1 людину має бути забезпечено 50 літрів води для санітарно-гігієнічних потреб.

Що стосується умивальників, то їх має бути не менше одного на 5-7 людей, а душових — не менше 1 на 50 осіб.

Спальні місця

Для розміщення спальних місць необхідно формувати мінімальну відстань між ними в 1 метра та 0,8 метра від зовнішніх стін. 

Доступ до медичної допомоги

Якщо у приміщенні перебуває одночасно понад 100 переселенців, необхідно забезпечити наявність медичного працівника. Окрім того, варто забезпечити первинний медичний огляд людей при прибутті у місце тимчасового прибування і, за можливості, психологічна допомога. 

Також у місцях перебування переселенців має бути передбачене виокремлене приміщення для тимчасового перебування хворих людей.