Главная > Всі новини > Міноборони про евакуацію військових з “Азовсталі”: це був єдиний вихід

Міноборони про евакуацію військових з “Азовсталі”: це був єдиний вихід

Фото: Reuters

Українська влада не мала іншого способу врятувати військових з “Азовсталі” у Маріуполі, ніж через вивезення їх на непідконтрольну територію та обмін. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона розповіла, що операцію з порятунку військових з “Азовсталі” проводили спільно з Нацгвардією, розвідкою, ЗСУ та Держприкордонслужбою. Напередодні 53 важкопоранених бійців відвезли до тимчасово окупованого Новоазовська, а ще 211 українських військових — через гуманітарний коридор в тимчасово окуповану Оленівку. Операція має завершитись їх поверненням на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Маляр підкреслила, що зараз військова деблокада Маріуполя неможлива, і іншої формули порятунку захисників міста, ніж та, що використовується зараз, не може бути. Це був єдиний вихід.

“Ми повинні ще раз згадати, що захисники Маріуполя — це і Національна гвардія, це і Національна поліція, це прикордонники, це Збройні сили України, зокрема це 36 бригада морської піхоти, це територіальна оборона Маріуполя, і вони своє бойове завдання повністю виконали. Завдяки обороні, яку здійснюють захисники Маріуполя, було не допущено перекидання противником угрупувань. Це близько 20 тисяч особового складу, противник не зміг їх перекинути на інші регіони, таким чином противнику не вдалося швидко захопити Запоріжжя. Противнику не вдалося створити умови для оточення Об’єднаних сил”, — відзначила заступниця міністра оборони.

Вона додала, що оборонці Маріуполя дали Україні критично важливий час для створення оборонних рубежів, формування резерву та інших важливих маневрів. І що вони повністю виконали своє бойове завдання.