Главная > Все новости > Мінкульт відповів на заклик відсторонити ведучих проросійських каналів від нацмарафону

Мінкульт відповів на заклик відсторонити ведучих проросійських каналів від нацмарафону

Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua/photos

Міністерство культури та інформаційної політики відреагувало на заклик української медіаспільноти відсторонити від участі у національних марафонах вісьмох ведучих колишніх проросійських каналів. У відомстві зазначили, що «не вважають за доцільність» втручатися у кадрову політику каналів та медіа груп. 

Як відомо, у зверненні до президента України Володимира Зеленського та МКІП низка медійних організацій та окремих журналістів закликали відсторонити від участі у нацмарафонах Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець та Анастасію Даугуле. 

«На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція», — зазначили підписанти звернення. 

Утім Міністерство культури та інформаційної політики не схвалило такий заклик. 

«В МКІП викликає занепокоєння те, що в ці критичні часи для України інформаційний простір країни заповнюється конфліктами всередині суспільства», — зазначили у Міністерстві. 

У відомстві назвали вдалим інформаційний супротив російській пропаганді, який став модливим завдяки зусиллям «усіх редакторів, журналістів, ведучих, що наразі 24/7 працюють вже третій місяць єдиним фронтом». Водночас міністерство заявило, що не має жодних ілюзій щодо внеску каналів Віктора Медведчука у теперішню війну з росією.

«У той же час ми глибоко переконані, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками. Тому вбачаємо доцільним саме зараз, під час війни, в першу чергу звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені у списку ведучі», — зазначили в Мінкульті. 

Там також додали, що з огляду на свої повноваження не можуть і вважають недоцільним втручатися у кадрову політику каналів та медіа груп.

«Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни», — відповіли у МКІП.