Главная > Все новости > Анонсы > Мер розповів, як Київ підтримує медиків

Мер розповів, як Київ підтримує медиків

Місто завжди допомагало і допомагатиме столичним медикам. Навіть у ситуації, коли медзаклади отримують фінансування від Національної служби здоров’я, з якою напряму підписали відповідні договори. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Ще раз нагадаю, що 1 квітня стартувала друга хвиля медичної реформи. За нею медзаклади почали отримувати фінансування від Національної служби здоров’я, з якою напряму підписали відповідні договори. Це стосується і заробітної плати співробітникам. Її також тепер нараховує держава. Тобто, що за законом, місцева влада більше не фінансує цю статтю видатків закладів», – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, за березень медичні працівники столиці отримали заробітну плату, премії та надбавку ще з бюджету міста. А за квітень – уже від Національної служби здоров’я. Тому така різниця у виплатах за ці два місяці.

«Ми розуміємо всю складність ситуації і турбуємося про людей, які працюють в медзакладах столиці. Ми завжди допомагали і будемо допомагати тим, хто рятує наше здоров’я і життя. Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати всім медикам столиці. За квітень медпрацівникам нараховано з міського бюджету додаткові виплати відповідно відпрацьованого часу. Їх отримають медики комунальних некомерційних підприємств вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги. Загалом з 1 квітня і до кінця року з бюджету столиці виділимо на доплати медикам понад 984 мільйона гривень», – підкреслив Віталій Кличко.

Він нагадав, що для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медсестер – 3 тис. грн, для молодшого медперсоналу – 1 тис. грн.

«Такі доплати від міста, підкреслю, отримають усі медики столиці», – зазначив Віталій Кличко.

Джерело