Главная > Все новости > М.Хонда: «Реформування системи надання соціальних послуг є одним із пріоритетів політики міста»

М.Хонда: «Реформування системи надання соціальних послуг є одним із пріоритетів політики міста»

У Києві пройшов перший муніципальний форум громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю «За майбутнє без перешкод», який зібрав понад 100 представників громадських організацій. Завданням форуму стало обговорення реформи системи надання соціальних послуг з урахуванням зауваження та пропозиції батьків дітей з інвалідністю.

«Із 1 січня починає діяти новий Закон «Про соціальні послуги», який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг. Проте послуги, які виписані в цьому законі і стосуються дітей з інвалідністю, не підкріплені жодним підзаконним нормативно-правовим актом. Тобто, з 1 січня втрачають чинність усі постанови Кабміну, які регулювали це питання, але нового напряму держава нам сьогодні не дала. Навіть якщо в грудні відповідні постанови будуть прийняті, то за місяць ми не встигнемо переформатувати всю систему та фінансувати соціальні послуги так, як ми їх фінансували раніше», – зазначила заступник голови КМДА Марина Хонда.

Вона також додала, що зараз місто витрачає понад 142 млн гривень на матеріальну допомогу для дітей з інвалідністю, яких в Києві нараховується понад 11 тисяч. І це без урахування витрат на соціальну реабілітацію, оздоровлення, придбання необхідних засобів.

У рамках форуму директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий розповів про те, як місто працює у сфері соціальної політики та про плани на наступний рік. Основне завдання полягає у переформатуванні системи надання соціальних послуг у більш ефективну та правильно спрямовану. Щоб кожен із батьків дитини з інвалідністю розумів, що від народження отримає послуги, реабілітацію, соціалізацію та усі необхідні послуги.

«Коли ми почали реєстрацію громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю, то ми навіть не очікували, що за три дні зареєструються понад 100 осіб. Це говорить про те, що питання надання соціальних послуг у Києві для багатьох є незрозумілим, не покриває потребу. У нас нібито багато чого є, багато чого робимо, витрачається досить велика сума коштів. Але чи отримуємо ми результат, і чи отримує дитина ту послугу, яку потрібно – велике питання», – додала Марина Хонда.

Форум громадських організацій, які опікуються дітьми з інвалідністю «За майбутнє без перешкод», відбувся в Києві вперше і має на меті стати традиційним. Форум пройшов у форматі діалогу, де соціальні служби міста, представники Міністерства соціальної політики презентували своє бачення системи надання послуг, а представники громадськості та експерти внесли свої зауваження та пропозиції щодо процесу деінституалізації та реформування системи надання соціальних послуг загалом.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *