Главная > Всі новини > Активісти району > Королева Данії відмовилася від патронату Премії Андерсена через росіянку в журі

Королева Данії відмовилася від патронату Премії Андерсена через росіянку в журі

Королева Данії Маргрете ІІ відмовилася від патронату літературної Премії Андерсена через росіянку в журі.

Про це йдеться в матеріалі DR.

Зазначається, що російська ілюстраторка  Анастасія Архіпова не просто потрапила в журі, а очолила його. Таке рішення відразу оскаржили низка країн. Зокрема Швеція, Фінляндія, Норвегія, Бельгія, Естонія, Латвія та Литва вимагали відставки голови журі, а Данія відкликала свою номінацію ілюстратора та автора на премію.

Відтепер нагорода зникла зі списку підтримуваних королевою проєктів на сайті данського королівського палацу. Також більше не згадується про патронат на сайті Міжнародної ради з питань книг для юнацтва.

У матеріалі йдеться й про те, що росіянка Архіпова — членкиня московського союзу художників, який підтримує війну росії проти України та просуває кремлівські наративи в своїх “роботах”.

При цьому спочатку Архіпова заперечила членство в цьому союзі. І тільки після того, як журналісти знайшли її ім’я на сайті організації, вона підтвердила, що дійсно там перебуває, але нібито не підтримує політику мосх. Однак на питання про війну, розв’язану росією, ілюстраторка відповідати  відмовилась.

Нагадаємо, премію Ганса Крістіана Андерсена присуджують з 1956 року. Вона вважається однією з найпрестижніших відзнак для дитячих письменників та ілюстраторів. У різні роки її лауреатами ставали Джанні Родарі, Астрід Ліндгрен, Туве Янссон.

#скандал #Літературна премія