Главная > Все новости > Горячая тема > Комітет ВР підтримав подання Зеленського про звільнення члена ЦВК

Комітет ВР підтримав подання Зеленського про звільнення члена ЦВК

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав подання Президента про звільнення члена Центральної виборчої комісії Віталія Греня.

Про це поінформував заступник голови комітету, народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Качура у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Комітет організації держвлади підтримав подання Президента про звільнення члена ЦВК Віталія Греня”, – написав він.

Як пояснив Качура, звільнення ініційоване через набуття чинності рішення суду про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Як повідомлялося, у травні цього року голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко направив Президенту подання про звільнення члена ЦВК Віталія Греня.

Фото: Олександр Качура

Підставою для внесення такого подання стало набрання законної сили судовим рішенням щодо притягнення члена ЦВК до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. Віталій Грень, як засвідчує рішення суду, протягом 28 днів порушував заборону для членів ЦВК входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації.

Однак Грень подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва щодо визнання протиправним внесення Президенту цього подання.

Верховна Рада 4 жовтня 2019 року призначила новий склад Центральної виборчої комісії. Його затверджують на сім років. До Центрвиборчкому входить 17 членів.