Главная > Все новости > Коли герб СРСР на «Батьківщині-матері» замінять тризубом

Коли герб СРСР на «Батьківщині-матері» замінять тризубом

Фото: unsplash.com

Роботи із заміни герба СРСР на український тризуб на щиті монумента «Батьківщина-мати» почнуться не раніше, ніж наступного року. Про це у коментарі «Суспільному» розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він нагадав, що 85% українців в опитуванні, яке проводили в застосунку «Дія», висловились за те, щоб замінити радянський герб на Державний герб України. Проте зробити це швидко не вийде.

«Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити», — пояснив Ткаченко.

Після проведення обстеження необхідно буде напрацювати проєктну документацію та визначити, який вигляд матиме український герб, а також провести відповідний конкурс. І лише після цього можна буде розпочинати роботи з демонтажу одного герба та встановлення іншого.

«Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського нагляду», — зазначив голова Мінкульту.

Ткаченко зазначив, що на заміну герба на «Батьківщині-матері» слід чекати не раніше 2023 ріку. За його словами, тільки тоді можна буде побачити, «яким чином на щиті засяє тризуб».

За оцінками міністра, процес заміни герба буде не дешевим, але й не надто дорогим. Також він натякнув на можливий збір коштів з цією метою.

«Я думаю, що якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей, досить символічний і потрібний крок. «Батьківщина» ж дивиться очима на схід», — сказав Ткаченко.

Міністр додав, що відповідне дослідження має розпочатися найближчим часом.

«У кожного етапу є кошти, які ми маємо забронювати, щоб це дослідження зробити, вони на етапі проєктної документації дослідження невеликі, але це теж кошти», — підсумував Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, в липні в «Дії» проходило опитування стосовно того, що слід зробити з гербом СРСР на монументі «Батьківщина-мати». 85% учасників опитування відповіли, що хочуть бачити на щиті «Батьківщини-матері» український тризуб.