Главная > Всі новини > Активісти району > Кличко підтримав петицію щодо позбавлення УПЦ МП права на користування землею у Києві

Кличко підтримав петицію щодо позбавлення УПЦ МП права на користування землею у Києві

Міський голова Віталій Кличко схвалив петицію, яка вимагає позбавити Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) права на користування земельними ділянками в Києві.

“Враховуючи повномасштабне вторгнення Російської Федерації та триваючу широкомасштабну збройну агресію на території України, а також актуальний суспільний запит, підтримую електронну петицію № 11929 “Скасувати право постійного користування земельними ділянками, на яких розташовані релігійні споруди московського патріархату (мп, рпц тощо)”, — йдеться у відповіді мера.

Водночас він зауважив, що необхідне ухвалення Верховною Радою закону про унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій з керівним центром у “державі, яка здійснює збройну агресію проти України”, тобто в рф. Це на законодавчому рівні полегшило б процес позбавлення УПЦ МП земельних ділянок у столиці, проте поки що відповідні акти не ухвалені Верховною Радою України чи Кабінетом Міністрів України.

Наразі триває робота щодо інвентаризації земельних ділянок, переданих в оренду або користування релігійним організаціям, які пропагують чи заперечують факт військової агресії зі сторони росії. 

“На розгляд Київської міської ради вносяться та Київською міською радою розглядаються рішення про відмову у наданні земельних ділянок зазначеним релігійним організаціям”, — повідомив Кличко.

Нагадаємо, спеціальна комісія Мінкульту закінчила перевірку останніх двох корпусів Києво-Печерської лаври.