Главная > Всі новини > Анонси > «Київводоканал» зможе відмовитись від хлору вже через два роки

«Київводоканал» зможе відмовитись від хлору вже через два роки

Планується, що вже через 2–2,5 роки «Київводоканал» зможе повністю відмовитись від використання хлору для знезараження питної води та перейти на більш сучасні та безпечні технології та реагенти. Про це заявив генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький під час прес-заходу на водопровідній насосній станції «Мінська», у ході якого було продемонстроване нове обладнання з виробництва гіпохлориту. Захід проходив за участю заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва.

Водопровідна насосна станція «Мінська» – вже тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, що переведені на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію.

«Вода, яка надходитиме в мережу, буде мати стабільно високу якість і покращені органолептичні властивості, зокрема, не матиме запаху хлору», – розповів Дмитро Новицький.

Разом з тим він зауважив, що запаху хлору у воді не варто боятися. Поки ще 90% киян споживають воду, що знезаражується саме за допомогою хлору, тож такий запах є гарантією того, що вода знезаражена і безпечна для вживання.

Насосна станція «Мінська», яка забезпечує питною водою майже 50 тисяч мешканців Оболонського району, була введена в експлуатацію у 1979 році, її потужність складає 2 млн 900 тис. м³/рік (9 500 м³/добу).

Переобладнання розпочали у грудні 2019 року за рахунок Інвестиційної програми «Київводоканалу». Проектна кошторисна вартість – 22,763 млн грн.

 «Станція «Мінська» – це один із 13-ти об’єктів, де провели реконструкцію. У результаті знезараження води здійснюється гіпохлоритом натрію замість небезпечного рідкого хлору. Використання гіпохлориту для знезараження води значно покращує її запах, присмак, колір тощо. Усі артезіанські насосні станції знаходяться в міській забудові. Відмова від рідкого хлору обладнання підвищить безпечність та екологічність процесу знезараження води. Адже транспортування та зберігання хлору – це колосальні ризики та потенційна екологічна загроза», – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

У ході реконструкції встановили систему знезараження питної води з використанням електролізних установок гіпохлориту натрію, що дозволяє виготовляти 150 л за годину низькоконцентрованого гіпохлориту натрію. Також насосну станцію обладнано системою автоматики та диспетчеризації, прокладено нові технологічні трубопроводи для подачі гіпохлориту натрію, оновлено системи електроживлення та відеонагляду тощо.

Гіпохлорит для знезараження води виробляється зі звичайної солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит та водень. Система спроектована таким чином, щоб мінімізувати участь людини у небезпечних процесах зі шкідливими речовинами. Нове обладнання гарантує точність дозування, оптимальне використання електроенергії та реагентів, високу якість води та безпеку для персоналу станції.

На період карантину було збільшено обсяги виробництва гіпохлориту натрію. Дезинфікант безкоштовно надавався комунальним службам Києва для обробки під’їздів, зупинок громадського транспорту тощо. Від початку епідемії коронавірусу додатково «Київводоканал» виготовив 177 тонн гіпохлориту.

Дмитро Новицький також нагадав, що невдовзі і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент – діоксид хлору.

«У цьому році ми введемо в експлуатацію нове обладнання на Дніпровській станції, яка постачає 25-30% води киянам. Обладнання вже змонтоване, але у зв’язку з коронавірусом, на жаль, роботи із запуску були призупинені. Очікуємо приїзду закордонних фахівців наприкінці червня, а тоді зможемо розпочати пусконалагоджувальні роботи і протягом місяця ми запустимо це обладнання», – зазначимо Дмитро Новицький.

Після цього «Київводоканал» перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, та підбору оптимальної технології знезараження деснянської води.

«Враховуючи той досвід, що у нас є, я вважаю, що протягом двох років можна перейти на нову технологію і на Деснянській станції», – повідомив Дмитро Новицький.

Хоча на шляху відмови від рідкого хлору «Київводоканал» стоїть вже давно, активну модернізацію водопровідних насосних станцій почали проводити саме в останні три роки – лише торік в експлуатацію було введено 5 таких станцій.

Джерело