Главная > Всі новини > Активісти району > Київ приєднався до Пакту вільних міст

Київ приєднався до Пакту вільних міст

Фото: КМДА

26 вересня Київ приєднався до Пакту вільних міст. Церемонія підписання відбулася в Празі. 

Про це розповів міський голова  Віталій Кличко.

Київ приєднався до Пакту вільних міст. Церемонія підписання відбулася в Празі. У КМДА кажуть, мери європейських міст обговорять підтримку України та допомогу, яку можуть надати її містам.

Сьогодні для нас дуже важлива ваша підтримка і допомога і важлива наша ефективна співпраця. Я дякую європейським колегам, міста яких надали прихисток українським біженцям. Дякую за допомогу, яку ви надсилали Києву, і за те, що налаштовані допомагати нам у відновленні. 

Київ приєднався до Пакту вільних міст. Церемонія підписання відбулася в Празі. 

Пакт вільних міст, як міський альянс, започаткований ще у 2019 році мерами Варшави, Будапешту, Праги та Братислави. Він створений для того, щоб європейські міста могли співпрацювати  у захисті демократії, у боротьбі з корупцією та популізмом, захисті місцевого самоврядування й побудові ефективної взаємодії із національними урядами.
Київ приєднався до Пакту вільних міст. Церемонія підписання відбулася в Празі. Крім того, мери обговорюють спільні ініціативи та проєкти, які адаптовані до потреб окремих міст. Наприклад, коли ініціювали загальноєвропейське лобіювання для прямого доступу до фінансування ЄС важливих для міст проєктів, мери з різних міст об’єдналися для більш ефективної співпраці та перспективного розширення мережі.

Приєднання Києва до Пакту вільних міст — це ще одна можливість для спільного та ефективного подолання викликів, що постали сьогодні перед Україною та цивілізованим демократичним світом.

Під час саміту Пакту вільних міст у Празі відбулася зустріч Віталія Кличка з мерами Берліна, Варшави, Праги, Будапешту, Гамбургу, Франкфурту, Афін та Вільнюса.