Главная > Все новости > Кабмін сформував пакет рішень на підтримку українського бізнесу під час війни

Кабмін сформував пакет рішень на підтримку українського бізнесу під час війни

Українських підприємців I та II групи звільняють від сплати ЄСВ на час воєнного стану та протягом року після його завершення. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, уряд на виконання доручення президента сформував пакет рішень, які мають підтримати український бізнес під час війни. Зокрема: 

  • фізичні особи-підприємці І та ІІ групи на час воєнного стану та протягом року після його завершення будуть звільнені від сплати ЄСВ;
  • підприємства та фізичні особи-підприємці ІІІ групи будуть звільнені від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав ЗСУ, інших збройних формувань (в тому числі територіальної оборони). Збір буде сплачено за рахунок держави;
  • відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити;
  • відкладається впровадження РРО для всіх фізичних осіб-підприємців;
  • будуть скасовані всі заходи ринкового та споживчого нагляду у всіх питаннях, крім регулювання цін та контролю за ціноутворенням. Також вже встановлено мораторій на проведення перевірок всіх видів для бізнесу.

Окрім того, додав Шмигаль, уряд і місцева влада вживають заходи, аби ціни на товари першої необхідності залишалися стабільними.

«Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі продукти харчування, ліки та паливо», — зазначив прем’єр-міністр.

Крім того, 12 українських ТЕС відтепер зможуть отримувати газ від НАК «Нафтогаз» по ціні 7 грн за кубічний метр. Це дозволить відповідним підприємствам купувати необхідні обсяги блакитного палива, аби стабільно продовжувати роботу та поставляти українським родинам електроенергію, незважаючи на можливі перебої з поставками вугільної продукції. 

#війна в Україні