Главная > Все новости > Кабмін пропонує заборонити підвищувати тарифи на час війни

Кабмін пропонує заборонити підвищувати тарифи на час війни

Фото: unsplash.com

Кабмін пропонує ввести мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги під час війни. Відповідні законопроєкти уряд подасть до Верховної Ради, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Ці законопроєкти передбачають введення мораторію на підвищення тарифів на період воєнного стану та на шість місяців після його завершення. Тобто, у цей час тарифи на газ та його розподіл, а також на тепло і гарячу воду не будуть зростати.

“У ці складні дні будь-яке підвищення тарифів точно не на часі. Також у рамках цих законів буде визначено компенсаторні механізми, які дозволять підтримувати належний рівень критичної інфраструктури та її відновлення”, — відзначив голова уряду. 

Також прем’єр прокоментував питання дефіциту пального в Україні. За його словами, головною причиною ситуації, що склалася з пальним, є цілеспрямоване знищення росією його запасів та переробних можливостей в Україні. Над подоланням дефіциту працює команда Міністерства економіки. Зокрема, вони максимально спрощують завезення пального з інших країн та розширюють географію його отримання. Йдеться про завезення пального з країн Перської затоки, Азербайджану, Близького Сходу.

“Працюємо, аби пальне з’явилося в достатній кількості й при цьому його ціна залишалася адекватною до нинішніх реалій”, — додав Шмигаль.