Главная > Всі новини > Активісти району > “Хроніки оборони Києва”: історики зібрали тисячі фото та відео про початок війни

“Хроніки оборони Києва”: історики зібрали тисячі фото та відео про початок війни

З’явився сайт “Хроніки оборони Києва”, де можна подивитися щоденну хронологію оборони столиці та області з 24 лютого по 10 квітня 2022 року. На одному ресурсі історики зібрали тисячі фото та відеоматеріалів про події початку повномасштабного вторгнення.

Ресурс містить близько шести тисяч новинних повідомлень, офіційних та експертних зведень, мап, особистих історій, документальних фото та відео, які висвітлюють події на фронтах, в тилу, на окупованих та звільнених територіях.

Ми ставили собі за мету зібрати і систематизувати за хронологією та жанрами матеріали, вже оприлюднені на електронних ресурсах, насамперед, українських. Ми розглядаємо цей проєкт як першу масштабну документальну публікацію, яка створить ґрунт для подальшої роботи дослідників і журналістів, надасть можливість відновити та впорядкувати свої уявлення про історію війни і оборони Києва всім, хто пережив ці події або просто цікавиться ними.

З яких розділів складається ресурс “Хроніки оборони Києва”:

  • Розділ “Події”: містить понад 1300 новинних повідомлень;
  • Розділ “Ситуація”: містить понад 450 щоденних оглядів про події на фронтах Київської, Чернігівської та Сумської областей;
  • Розділ “Мапи”: містить близько 300 щоденних мап бойових дій на Київському, Чернігівському та Сумському напрямках;
  • Розділ “Історії”: містить близько 400 текстів і відеоматеріалів про події на фронті та на окупованих територіях Київської області;
  • Розділ “Фото”: містить понад 3 тисячі фотографій, які показують події війни у Києві та Київській області;
  • Розділ “Відео”: містить близько 400 відеоматеріалів про події війни у Києві та Київській області. 

Проєкт упорядкував історик, науковий співробітник Музею історії Києва, Віталій Нахманович. Сайт створили задля всебічного ознайомлення з історією російсько-української війни.

Раніше ми писали, що український режисер Алан Бадоєв завершив роботу над документальним фільмом “Довга Доба” про останній мирний день 23 лютого і перший день повномасштабного вторгнення.