Главная > Всі новини > Активісти району > Херсонська енергокомпанія намагається нажитися за рахунок тимчасово окупованих територій

Херсонська енергокомпанія намагається нажитися за рахунок тимчасово окупованих територій

Нещодавно стало відомо, що ТОВ “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” планує стягнути вартість електричної енергії, яку влітку 2022 року було нібито поставлено до магазинів “АТБ”, які знаходилися на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Для цього енергокомпанія одала позов до Господарського суду Одеської області, щоправда, посилаючись лише на власні внутрішні дані. Його сума становить 2 млн 155 тисяч 46 гривень. (разом із більш як 62-тисячною пенею).

Ситуація, дивна, оскільки “АТБ” вже 30 років успішно працює на вітчизняному ринку. Мережа веде прозорий і патріотичний бізнес, який не здійснює господарської діяльності на тимчасово непідконтрольних територіях. Компанія є форпостом продовольчої безпеки країни, постійно надає підтримку українським захисникам, добровольчим формуванням, медикам, волонтерам, рятувальникам, мешканцям деокупованих територій тощо.

За фактами захоплення колаборантами вищезгаданих магазинів навіть були порушені кримінальні справи. ТОВ “АТБ-МАРКЕТ” тоді направила постачальникам електроенергії офіційні листи щодо припинення діяльності у магазинах у зв’язку з тимчасовою окупацією. На додаток, було навіть сплачено відповідні послуги з відключення цих об’єктів від енергопостачання, чому є документальні підтвердження.

Натомість жодні угоди з енергопостачальником на підтвердження нібито споживання електричної енергії у зазначений період не підписувалися.

Так у чому ж тоді справа? За даними ЗМІ, ТОВ “Херсонська обласна енергокомпанія” (яка подала також клопотання про банкрутство) належить “ВС Енерджі Інтернейшнл”, а бенефіціарами цієї групи є російські олігархи Євген Гінер, Михайло Воєводін і Олександр Бабаков.