Фото: facebook.com/ukrainer.net
У Києві зберігається суттєвий дефіцит генерації електроенергії, через який поки не вдається повернутися до планових відключень світла. Про це повідомив генеральний виконавчий директор YASNO Сергій Коваленко.
Так, на сьогодні, 17 січня, Київ мав ліміт у 952 МВт, який є недостатнім для того, щоб перейти з екстрених відключень до планових.
На 18 січня прогнозують приблизно такі ж обмеження, і енергетики поки не можуть сказати, чи втримається столиця у межах графіків. Адже, попри потепління, обсяги споживання поки не падають.
“Найбільш імовірно, справа у відкладеному споживанні, коли після відновлення постачання ми починаємо “надолужувати”. Заряджаємо те, що сіло, робимо щось, що не встигли, поки світла не було. І це нормально. Як тільки ліміти від “Укренерго” стануть більші, і ми зможемо повернутися до графіків, то і відкладений попит почне спадати”, — каже Коваленко.
Також гендиректор YASNO пояснив, яку роль в енергосистемі виконує кожна її ланка. Першою такою ланкою є об’єкти генерації (АЕС, ТЕС, ТЕЦ, ГАЕС, вітрові та сонячні електростанції. Станом на зараз спостерігається нестача генерації на АЕС та теплових станціях. Зокрема, після останньої російської ракетної атаки було пошкоджено дев’ять блоків ТЕС.
Другою ланкою є магістральні мережі під управлінням “Укренерго”, які також мають пошкодження. Третя ланка — це оператори систем розподілу у регіонах (у столиці це “ДТЕК Київські електромережі”), які регулюють споживання енергії, виконуючи ліміти, встановлює “Укренерго”. Їхня мережева інфраструктура також пошкоджена.
І останньою четвертою ланкою є постачальники, у Києві цю роль виконує YASNO. Вони закуповують електроенергію на ринку, передають її споживачам та створюють сервіси для швидкої взаємодії.
“Ми намагаємося тримати вас у курсі всього, що відбувається в системі, працюємо над тим, щоб вам все було зручно і зрозуміло. Та гарантувати постачання продукції, якої недостатньо у країні взагалі, та ще й розбитими дорогами — не може ні постачальник, ні логіст, ні виробник”, — пояснив Коваленко.
Нагадаємо, раніше мер Віталій Кличко заявив на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, що Києву не вистачає 30% електроенергії, і система столиці може не витримати у будь-який момент.