Главная > Все новости > Готуються звільняти: мешканців окупованого півдня просять евакуюватись

Готуються звільняти: мешканців окупованого півдня просять евакуюватись

Фото: Суспільне

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала мешканців окупованих частин Запорізької та Херсонської областей евакуюватися звідти, щоб полегшити роботу ЗСУ при звільненні цих територій та не наражати себе на небезпеку. Про це вона заявила в ефірі єдиного телемарафону передає «Укрінформ».

«Це необхідно, щоб ЗСУ під час наступальних дій не наражали на небезпеку цивільне населення», — пояснила Верещук.

Вона попросила мешканців півдня не зволікати з евакуацією та виїжджати будь-якими способами та у будь-якому доступному напрямку, навіть до окупованого Криму.

Вона додала, що близько 30% населення тимчасово окупованих районів не проходять так звану «фільтрацію», влаштовану росіянами. Людей, яких окупанти вважають небезпечними, забирають «на підвали». Переважно це — чоловіки.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю The Times заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ звільнити окуповані прибережні райони півдня України від російських окупантів, адже вони мають велике значення для економіки країни.

«Ми розуміємо, що політично це дуже потрібно для нашої країни. Президент доручив найвищому військовому керівництву розробити плани. Після цього Генштаб каже, що для досягнення цієї мети нам потрібно, а, б, в… Це моя робота. Я пишу листи колегам у країнах-партнерах, генерали говорять про те, чому нам потрібні такі види озброєння, а згодом ми отримуємо політичні рішення», — сказав Резніков.