Главная > Всі новини > Генштаб ЗСУ повідомив, як будуть брати жінок на війсковий облік

Генштаб ЗСУ повідомив, як будуть брати жінок на війсковий облік

Фото: armyinform.com.ua

Жінок в Україні будуть брати на військовий облік лише за їхньою згодою.

Про це повідомили представники Генерального штабу ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.

В державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінкок-фахівців з медицини, радіотехніки та харчових технологій на військовому обліку.

Зазначається, що Генштабом опрацьовано пропозиції щодо внесення змін до переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. Такий перелік був затверджений 11.10.2021 №313 (зі змінами від 07.02.2022 р).

Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки цих спеціальностей та/або професії братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

“Водночас, проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих”, — говориться в повідомленні.

У Генштабі також запропонували розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.