Главная > Все новости > Фонд «Повернись живим» отримав право купувати озброєння з-за кордону

Фонд «Повернись живим» отримав право купувати озброєння з-за кордону

Фото: facebook.com/backandalive

Благодійний фонд «Повернись живим» першим в Україні отримав офіційне право купувати з-за кордону товари військового призначення. Про це повідомили у фонді.

Як пояснила волонтерка-юристка Руслана Величко., з кінця березня «Повернись живим» був зареєстрований у Державному експортному контролі України як суб’єкт здійснення міжнародних передач товарів, в тому числі й товарів військового призначення. 

«Тепер ми можемо передавати не тільки певний вид оптики, зв’язку тощо, а й засоби «активного ураження», які є на озброєнні в армії США та інших передових європейських країн», — розповіла Величко.

Головним плюсом цього статусу є те, що він офіційно надає фонду право закуповувати озброєння напряму у виробників, не звертаючись до посередників. А це не тільки здешевить товари, а й убезпечить від недобросовісних продавців.

«Основну увагу ми будемо концентрувати саме на летальному озброєнні, яке посилить наші Збройні Сили. Ми готові і спроможні купувати та передавати на баланс у військові частини ударні БпЛА, гвинтокрили, боєприпаси та багато чого іншого, що пришвидшить нашу перемогу», — кажуть в «Повернись живим».

 У фонді розповіли, що зараз реалізують угоди на загальну суму близько 20 мільйонів доларів і незабаром розкриють подробиці Частину цих коштів витратили «на один із найпотужніших виробів у своєму класі».