Главная > Всі новини > Фонд “Повернись живим” отримав право купувати озброєння з-за кордону

Фонд “Повернись живим” отримав право купувати озброєння з-за кордону

Фото: facebook.com/backandalive

Благодійний фонд “Повернись живим” першим в Україні отримав офіційне право купувати з-за кордону товари військового призначення. Про це повідомили у фонді.

Як пояснила волонтерка-юристка Руслана Величко., з кінця березня “Повернись живим” був зареєстрований у Державному експортному контролі України як суб’єкт здійснення міжнародних передач товарів, в тому числі й товарів військового призначення. 

«Тепер ми можемо передавати не тільки певний вид оптики, зв’язку тощо, а й засоби “активного ураження”, які є на озброєнні в армії США та інших передових європейських країн», — розповіла Величко.

Головним плюсом цього статусу є те, що він офіційно надає фонду право закуповувати озброєння напряму у виробників, не звертаючись до посередників. А це не тільки здешевить товари, а й убезпечить від недобросовісних продавців.

“Основну увагу ми будемо концентрувати саме на летальному озброєнні, яке посилить наші Збройні Сили. Ми готові і спроможні купувати та передавати на баланс у військові частини ударні БпЛА, гвинтокрили, боєприпаси та багато чого іншого, що пришвидшить нашу перемогу”, — кажуть в “Повернись живим”.

 У фонді розповіли, що зараз реалізують угоди на загальну суму близько 20 мільйонів доларів і незабаром розкриють подробиці Частину цих коштів витратили “на один із найпотужніших виробів у своєму класі”.