Главная > Всі новини > Фестиваль Kharkiv MeetDocs відбудеться в Києві: коли саме

Фестиваль Kharkiv MeetDocs відбудеться в Києві: коли саме

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs цьогоріч проведуть в Києві через війну. Про це повідомляють організатори заходу.

Вони кажуть, що вирішили не припиняти діяльність фестивалю, адже саме під час російського вторгнення документальне кіно відіграє надзвичайно важливу роль. Документальні фільми є інструментом інформаційної війни та складовою доказової бази злочинів ворога. Також вони розповідають про український досвід боротьби та є великою частиною культурної репрезентації українців у світі.  

З міркувань безпеки фестиваль вирішили відкрити в Києві, адже Харків і досі знаходиться під атаками ворога. Він проходитиме з 1 по 6 жовтня цього року в гібридному форматі. А вже з наступного року організатори сподіваються знову повернутися додому в Харків.

Kharkiv MeetDocs також оновив свій візуальний стиль. Тепер він має два акцентних кольори — синій і жовтий, які є символами свободи, незалежності та віри українців у перемогу. Баланс чорного і білого — це відтінки війни, у якій сьогодні живуть мільйони українців. А додатковий червоний — колір пролитої крові в боротьбі за свободу.

Символом оновленого фестивалю став пам’ятник Тарасу Шевченку в Харкові, укріплений мішками із піском: як скульптуру бережуть від руйнації через обстріли, так і фестиваль прагне вберегти українське кіно.

Фестиваль Kharkiv MeetDocs

Організатори фестивалю впевнені, що культура не є поза політикою. І на культурному фронті теж триває запекла боротьба, де документальне кіно є потужною зброєю. Адже тепер світ почав цікавитися Україною, її історією та культурою, а документальний кінематограф дає потрібні відповіді.

Дату старту подачі заявок на Kharkiv MeetDocs обіцяють оголосити вже незабаром.