Главная > Всі новини > Активісти району > Евакуації киян у разі блекауту не передбачена — Кличко

Евакуації киян у разі блекауту не передбачена — Кличко

У КМДА не передбачений варіант організованої евакуації мешканців столиці за межі міста на випадок повного блекауту. Про це мер Києва Віталій Кличко розповів у інтервʼю “BBC Україна”.

“Евакуації не передбачено. І взагалі, куди нас евакуйовувати? Але якщо ми можемо знайти більш зручні місця, де ми могли б певний час провести, — це інша справа”, — сказав він у відповідь на запитання про можливу евакуацію киян. У такому будинку має бути 

Водночас він порадив мешканцям Києва домовитись з друзями чи знайомими, які мають приватний будинок у передмісті, на той випадок, якщо будуть зруйновані критичні системи столиці. 

“Ми сподіваємося, що воно не відбудеться, проте було б непогано, щоб кожен мав вже домовленості в передмісті Києва з друзями, знайомими, у кого там будиночок там є, щоб прорахувати такий сценарій, якщо там є теплопостачання, пічка і вода, щоб певний час провести там”, — зазначив мер.

 За його словами, столична влада зараз прораховує найгірший сценарій розвитку подій, коли може не бути тепло-, водо- і електропостачання. На такий випадок зробили запаси мазуту для опалення, а також запаси їжі та води. Крім того, у місті розгорнули пункти обігріву, де люди можуть погрітися, отримати необхідну допомогу, зарядити свої гаджети та отримати доступ до інтернету і телекомунікацій.

“Тобто, для випадку виникнення надзвичайної ситуації ми готуємось, і кожен знає, що він повинен зробити, щоб надати послугу, і щоб кожен киянин не відчував, що він сам на сам з проблемою”, — додав мер.

Нагадаємо, напередодні у ДТЕК повідомили, що у київських будинках світло вмикатимуть на 2-3 години, поки не стабілізують постачання електроенергії у столицю.