Главная > Всі новини > Евакуація цивільних із “Азовсталі”: до Запоріжжя прибули перші автобуси з людьми

Евакуація цивільних із “Азовсталі”: до Запоріжжя прибули перші автобуси з людьми

Скріншот із відео: twitter.com/HromadskeUA

До Запоріжжя прибули перші автобуси та автівки з цивільними, евакуйованими із “Азовсталі”. Вони виїхали із Маріуполя гуманітарним коридором ще 1 травня. Про це повідомляє hromadske. 

Гуманітарний коридор за підтримки ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста організували ще 1 травня. У першій групі евакуйованих вдалося вивезти близько сотні людей, серед яких — діти, жінки та люди похилого віку. Колону очікували зустріти у Запоріжжі ще 2 травня. Утім вона прибула із запізненням 3 травня. По прибуттю в евакуйованих перевіряють документи, до людей підходить поліція та волонтери. 

Перед прибуттям людей у Запоріжжя міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла журналістам, що загалом із Маріуполя прямують 156 людей. Серед них не лише евакуйовані із “Азовсталі”, але й жителі інших населених пунктів. Водночас, за її словами, на території сталеливарного заводу в Маріуполі все ще залишаються сотні цивільних, поранених військових, прикордонників, військових “Азову” та інших підрозділів ЗСУ. 

“Там є люди, які не встигли вибратися з-під завалів, тому що завали були такими, що за два дні вони просто не змогли їх підняти фізично. Нам треба продовжувати гуманітарну операцію з “Азовсталі” зокрема”, — заявила Верещук. 

Напередодні бійці полку “Азов”, які захищають Маріуполь, повідомили про спроби російських військових штурмувати завод “Азовсталь”. На території заводу все ще переховуються сотні цивільних людей.