Главная > Все новости > Евакуація цивільних із «Азовсталі»: до Запоріжжя прибули перші автобуси з людьми

Евакуація цивільних із «Азовсталі»: до Запоріжжя прибули перші автобуси з людьми

Скріншот із відео: twitter.com/HromadskeUA

До Запоріжжя прибули перші автобуси та автівки з цивільними, евакуйованими із «Азовсталі». Вони виїхали із Маріуполя гуманітарним коридором ще 1 травня. Про це повідомляє hromadske. 

Гуманітарний коридор за підтримки ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста організували ще 1 травня. У першій групі евакуйованих вдалося вивезти близько сотні людей, серед яких — діти, жінки та люди похилого віку. Колону очікували зустріти у Запоріжжі ще 2 травня. Утім вона прибула із запізненням 3 травня. По прибуттю в евакуйованих перевіряють документи, до людей підходить поліція та волонтери. 

Перед прибуттям людей у Запоріжжя міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла журналістам, що загалом із Маріуполя прямують 156 людей. Серед них не лише евакуйовані із «Азовсталі», але й жителі інших населених пунктів. Водночас, за її словами, на території сталеливарного заводу в Маріуполі все ще залишаються сотні цивільних, поранених військових, прикордонників, військових «Азову» та інших підрозділів ЗСУ. 

«Там є люди, які не встигли вибратися з-під завалів, тому що завали були такими, що за два дні вони просто не змогли їх підняти фізично. Нам треба продовжувати гуманітарну операцію з «Азовсталі» зокрема», — заявила Верещук. 

Напередодні бійці полку «Азов», які захищають Маріуполь, повідомили про спроби російських військових штурмувати завод «Азовсталь». На території заводу все ще переховуються сотні цивільних людей.