Главная > Всі новини > Ексведучих проросійських каналів хочуть відсторонити від участі в нацмарафонах

Ексведучих проросійських каналів хочуть відсторонити від участі в нацмарафонах

Фото ілюстративне: PavelDorogoy / Depositphotos

Українська медіаспільнота закликала президента України Володимира Зеленського та міністра культури і інформаційної політики Олександра Ткаченка відсторонити від участі у національному телемарафоні колишніх ведучих проросійських каналів. Звернення вже підписали низка медійних організацій та журналістів. 

Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення рф до України приватні, суспільний (“Суспільне”) та державний (“Рада”) телеканали почали працювати разом та вести єдиний національний телемарафон новин, Freedom та інші національні медійні марафони. Утім критику медійників викликає те, що до участі у національних марафонах допустили ведучих, які раніше працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики (зокрема, телеканали NewsOne, ZIK, 112 Україна, які належали соратнику Віктора Медведчука — Тарасу Козаку). 

“Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо. Для цього застосовувалися різноманітні методи від фейковиї слухань у Конгресі США до марафонів про “соросят”, розповідей про “біолабораторії США” та навіть спроб телемостів із росією”, — йдеться у зверненні до президента та голови МКІП. 

Насамперед медійники просять відсторонити від участі у телемарафоні вісьмох телеведучих: 

  • Василя Голованова;
  • Тиграна Мартиросяна;
  • Наташу Влащенко;
  • Тетяну Гончарову;
  • Назара Довгого;
  • Володимира Полуєва;
  • Анну Степанець;
  • Анастасію Даугуле. 

Ексведучі проросійських каналів, яких хочуть відсторонити від нацмарафонів“На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція”, — зазначили підписанти звернення. 

Вони закликали Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, а також Міністерство культури та інформаційної політики, а також власників каналів, які залучені до національного телемарафону, забезпечити перевірку вказаних ведучих, а до того часу дати публічнуоцінку їхньої участі у національних марафонах. Зокрема, пропонується залучити до роботи моніторингові організації, які можуть надати аналітичні довідки щодо діяльності цих телеведучих упродовж 2014-2022 років. 

Зазначимо, що наразі жоден із вказаних ведучих звернення щодо свого відсторонення від нацмарафонів не прокоментував. 

Документ уже підписали такі громадські організації, як “Інститут масової інформації”, “Детектор медіа”, “Жіночий Антикорупційний Рух”, “Рух ЧЕСНО”, а також окремі журналісти, ведучі та редактори “UA: Суспільне мовлення”, “Радіо НВ”, LB.ua, “Громадське радіо”, “Четверта влада”, “Український тиждень”, “Україна 24”, “Україна”, “Сьогодні”, “ДОМ”, “РАДА”, The Ukrainians Media, “СТБ”, “1+1” тощо. 

Аби підписати відкрите звернення, необхідно відправити свої ПІБ та приналежність до медіа чи організацій на пошту Інституту масової інформації: info@imi.org.ua.