Главная > Все новости > Активисты района > Docudays UA оголосив програму фестивалю

Docudays UA оголосив програму фестивалю

Фестиваль Docudays UA оголосив програму кіновікенду в Києві. Він зветься «Надзвичайний стан» і триватиме з 11 по 13 листопада.

Кінопокази відбуватимуться у столичному кінотеатрі «Жовтень». Більша частина програми, за словами організаторів, — тематичні добірк  березневого фестивалю, перенесеного через повномасштабну війну.

Відкриватимуть фестиваль дві стрічки литовського режисера Мантаса Кведаравічюса — «Маріуполіс» та «Маріуполіс 2». Останній фільм, до речі, вийде на широкі екрани 17 листопада.

«Цьогоріч ми максимально включили до програми українське документальне кіно. Існує великий запит на власне кіно у наших спільнотах як у самій Україні, так і закордоном. Фільми національного конкурсу не були показані в Києві навесні. Утім, ми цілий рік знайомили зі стрічками програми аудиторію міжнародних майданчиків. Їх гостинно приймали фестивалі у Польщі, Британії та Німеччині. І ось, нарешті, наші фільми повертаються додому, одразу до багатьох міст, містечок і сіл України», — розповідає програмна директорка Docudays UA Вікторія Лещенко.

У програмі фестивалю також робота Олексія Радинського «Нескінченність за Флоріаном» про архітектора Флоріана Юрʼєва, «Літургія протитанкових перешкод» про українських скульпторів, які роблять протитанкові перешкоди для ЗСУ; також відвідувачів Docudays UA очікує українська прем’єра екологічного фільму «І кожна річка» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.

Серед короткометражних фільмів до фестивалю увійшли:

  • «Фортеця Маріуполь. Орест» Юлії Гонтарук;
  • «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Суходиткого-Собчука;
  • «Мир і спокій» Мири Клочко та Анатолія Татаренка;
  • «Я не хотіла робити фільм про війну» Надії Парфан.

Крім того, у рамках міждисциплінарної програми покажуть VR-фільм у форматі 360° «Invasions 1.2.3». Режисерами стрічки виступили Алевтина Кахідзе та Пьотр Армяновський. Проєкт був створений після звільнення Київської області.

Нагадаємо, раніше команда Docudays запустила «Архів війни» з базою даних про злочини рф в України. Детальніше про проєкт тут.

#українське кіно #документальні фільми