Главная > Всі новини > Активісти району > До фондів “Києво-Печерській лаври” передали артефакти, вивезені з окупованих територій: фото

До фондів “Києво-Печерській лаври” передали артефакти, вивезені з окупованих територій: фото

У п’ятницю, 20 жовтня, на зберігання до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” передали археологічні цінності з тимчасово окупованих територій, які росіяни хотіли незаконно ввести до США. 

Про це повідомило “Суспільне”.

За словами т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, до фондів заповідника передали 14 старовинних предметів, серед яких мечі князівської доби 12-13 ст. Віднайденою зброєю користувалися воїни Русі та кочовики, які інколи нападали на її території. 

Серед артефактів також виявилось лезо сокири, виготовлене з міцного кременю.

“На сьогодні ці предмети надходять на тимчасове зберігання до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Потім Міністерство культури визначить місця, об’єкти, музеї, де вони будуть експонуватися”, — сказав Максим Остапенко.

Відомо, що цінності прямували до США з Краснодару. Спочатку американська сторона передала артефакти Посольству України в США, потім МЗС доставило їх в Україну й направило до МКІП.

Нагадаємо, у серпні київські митники вилучили з посилки рідкісні деталі зброї Київської Русі.