Главная > Всі новини > Активісти району > До “Довженко-Центру” прийшли з обшуками прокуратура, СБУ та поліція

До “Довженко-Центру” прийшли з обшуками прокуратура, СБУ та поліція

Фото: hochu.ua

У четвер, 10 листопада, працівники прокуратури, СБУ та поліції прийшли з обшуками до “Довженко-Центру”. Про це повідомили у національному кіноархіві.

Там кажуть, що слідчі розшукують документи, пов’язані із фірмою-забудовником, яка працює на ділянці поруч. Йдеться про ділянку, яка у 2017 році буда відокремлена для будівництва нового житлового комплексу. 

“Поліція та прокуратура проводять обшуки. Шукають документи пов’язані із забудовником. У будівлі “Довженко-Центру” проводяться слідчі дії. СБУ теж тут”, — написали у соцмережах центру.

Трохи згодом там додали, що слідчі вилучили печатку, що не було передбачено ухвалою. Підстави таких дій вони не пояснили.

За словами нещодавно відстороненої від посади в.о. гендиректорки “Довженко-Центру” Олени Гончарук, ухвала про обшуки була видана напередодні. Також слідчі ставили питання стосовно призначеної “Держкіно” нової директорки центру Юлії Каждан. Зокрема їх цікавило, чому її немає на робочому місці.

За словами Гончарук, у колективу “Довженко-Центру” немає ніяких контактів нової директорки та інформації, де вона перебуває. Але представники СБУ все одно дуже цікавилось її відсутністю.

На думку Гончарук, насправді обшуки пов’язані з реорганізацією “Довженко-Центру” та планами Держкіно щодо його розділення на окремі структури. 

У пресслужбі СБУ виданню “Укрінформ” підтвердили проведення слідчих дій у “Довженко-Центрі”. Там пообіцяли згодом оприлюднити деталі щодо  цієї справи.

“Наразі на території Довженко-Центру відбуваються слідчі дії за участю співробітників СБУ, Нацполіції та прокуратури міста Києва. Одному із колишніх посадовців Центру готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем)”, — зазначили у СБУ.

Нагадаємо, 17 серпня цього стало відомо, що Держкіно видало наказ про реорганізацію “Довженко-Центру”. У кіноархіві заявили, що фактично це означає їхню ліквідацію. Ця новина викликала неабиякий резонас. Зокрема, було створено петицію про скасування реорганізації, яка набрала понад 25 тисяч голосів. Однак Кабмін відмовився скасувати реорганізацію “Довженко-Центру”.

На початку листопада Держкіно відсторонило виконувачку обов’язків гендиректорки кіноархіву Олену Гончарук та призначило на цо посаду керівницю двох юридичних фірм та кінологічного центру Юлію Каждан. Колектив центру відреагував на таке рішення та назвав дії Держкино рейдерським захопленням.