Главная > Все новости > Анонсы > До 6 київських шкіл прийдуть полярники

До 6 київських шкіл прийдуть полярники

Переможцями конкурсу «Запроси полярника до себе» стали 27 українських шкіл, серед них 6 київських навчальних закладів. До шкіл-переможців завітають учасники українських антарктичних експедицій, які розкажуть дітям про життя та роботу на станції «Академік Вернадський», покажуть фото та відео з зимівок, а також привезуть подарунки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

– Зокрема, учні дізнаються, як насправді проходить один день життя полярника, адже саме це було темою конкурсу: школярі мали написати, як вони уявляють собі цей день, – розповіли у відомстві.  

Загалом на конкурс надійшло понад 60 листів. Найкращі з них обирали особисто полярники, зокрема учасники 24-ї експедиції, що наразі перебуває на станції «Академік Вернадський».

– У листах дуже вразила дитяча безпосередність і водночас обізнаність та захопленість професією полярника. Цікаво, що робота в Антарктиді сприймається дітьми майже як дослідження на іншій планеті, – зазначив керівник експедиції Ігор Дикий.

Наприклад, діти розповідали про життя українських полярників очима пінгвіна, показували один день у коміксах чи на конструкторі Lego, відправляли в Антарктиду щедрівку на кометі, додавали в раціон науковців ромашку з Карпат, котлети по-київськи та сало з часником, припускали, що зимівники вирізають з криги кущі та дерева, щоб не сумувати за рослинами тощо.

У Києві переможцями конкурсу стали такі школи:

  • Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов ім. Т. Шевченка № 112.
  • Загальноосвітня школа № 26.
  • Початковий загальноосвітній навчальний заклад «Школа Інвентор Скул» (філіал Позняки).
  • Університетський коледж Київського університету імені Бориса Грінченка.
  • Спеціалізована школа № 16 Оболонського району.
  • Науково-дослідницька школа «Базис».

Джерело