Главная > Всі новини > День соборності у Києві: Президент поклав квіти до пам’ятників Т.Шевченку та М.Грушевському, люди створили «ланцюг єдності»

День соборності у Києві: Президент поклав квіти до пам’ятників Т.Шевченку та М.Грушевському, люди створили «ланцюг єдності»

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському з нагоди відзначення Дня соборності України.

Глава держави вшанував пам’ять Великого Кобзаря у парку імені Тараса Шевченка у Києві.

Після цього Президент поклав букет квітів до пам’ятника Михайлу Грушевському біля Будинку вчителя. 

Разом із Президентом у церемонії взяли участь перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

У той же час у стлиці на мосту Патона проходить щорічна акція «живий ланцюг Соборності» з нагоди 101-ї річниці підписання акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в соборну Україну 22 січня 1919 року.

Сотні людей пройшли колонами на зустріч з двох сторін Дніпра, символічно з’єднавши правий та лівий береги Києва за допомогою величезних прапорів синього і жовтого кольору.

Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, яка відбувається з 2008 року. Вона присвячена Дню Соборності України. Цьогоріч відзначають 101-шу річницю підписання Акту злуки — документу про об’єднання УНР та ЗУНР.

Джерело