Главная > Всі новини > Активісти району > Чому костел Святого Миколая досі не передали католицькій парафії

Чому костел Святого Миколая досі не передали католицькій парафії

Представництво римо-католицької парафії просить президента Володимира Зеленського посприяти передачі костелу Святого Миколая у їхню власність.

Про це розповів настоятель храму отець Павло Вишковський. 

“Я переконаний у добрій волі нашого президента, який на 30-річчя незалежності нашої країни назвав костел св. Миколая “одним із семи чудес Києва” і тому вкотре звертаюся до нього поставити остаточну крапку у 30-річних обіцянках влади повернути святиню парафії. Лише таким чином ця перлина Києва буде збережена від руйнації”, — зазначив священник. 

1 червня 2022 року споруду мали передати релігійній громаді. Цю дату заздалегідь погодили з Мінкультом та підписала відповідний Меморандум. 

“Однак цього так і не сталось. На цю подію були запрошені представники Ватикану і відомі гості з різних країн світу.  За день до цієї події, під час ZOOM конференції Міністерство заявило, що передача не відбудеться”, — пояснив настоятель.

Як зазначив Вишковський, своє рішення Мінкульт обґрунтував війною. Після цього процес передачі храму зупинився, він й досі іменується “органним концертним залом”. 

Католицькі громади США, Польщі, Італії, Бельгії та інших країн готові фінансово допомогти у відновленні та збереженні споруди, однак, кошти виділять лише після повернення костелу парафії.

Нагадаємо, 3 вересня 2021 року через коротке замикання у костелі Святого Миколая сталася пожежа. Вже через тиждень прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав розпорядження про підготовку передачі костелу римо-католицькій громаді. Зібрані на відновлення храму кошти передали на потреби українських військових. 

#Мінкульт #костел святого миколая