Главная > Всі новини > Читачі бібліотеки ім.С.Чекаліна відвідали з екскурсією сміттєспалювальний завод «Енергія»

Читачі бібліотеки ім.С.Чекаліна відвідали з екскурсією сміттєспалювальний завод «Енергія»

Енергійний «екодесант»  – читачі бібліотеки ім. С. Чекаліна побували з екскурсією на єдиному діючому в Україні сміттєспалювальному заводі «Енергія».

“Екскурсія була і справді незабутньою! По-перше, дякуємо друзям бібліотеки за інтерес до події, не дивлячись на середину літа бажаючих було більше, ніж ми могла взяти з собою. Вдячні підприємству «Київпастранс» за безкоштовно наданий транспорт, партнерам заходу за допомогу та сприяння в організації і, звичайно, дякуємо «Енергії» за можливість зазирнути туди, де ще ніхто не був. Нагадаємо, що наш дитячий десант був першим у цій екскурсійні програмі. Отож, хто куди, а ми – на сміттєспалювальний завод!”,- подилилися своїми враженнямипрацівники бібліотеки .

«Енергія» – єдине працююче підприємство на сьогодні в Україні. За словами директора підприємства С.Крикуна, це – екологічно безпечне підприємство, оснащене сучасними системами екологічного захисту та моніторингу шкідливих викидів у довкілля. Завдяки йому частина житлового масиву Позняки вже має можливість користуватися опаленням та гарячою водою, виробленими завдяки альтернативним джерелам енергії. 
Сміття відлежується та проходить декілька етапів перевірки, включаючи радіаційний контроль. А вже потім спалюється при високих температурах(інколи сягає1000-1050 градусів). І саме таке горіння знешкоджує всі шкідливі речовини. Та, на жаль, завод може переробляти лише чверть київського побутового сміття, решта опиняється на сміттєзвалищах, більшість з яких переповнені. 
Спалювання сміття – поширена світова практика поводження з твердими побутовими відходами. «Завод «Енергія» за умови встановлення систему хімічної очистки газів нічим не відрізнятиметься від схожих підприємств за кордоном.

Після оглядової екскурсії учасники заходу мали змогу дізнатися, а хтось і закріпив свої знання про те, як правильно поводитися з відходами, навіщо сортувати сміття та як сміття зробити корисним.

Наприкінці екскурсії усі отримали подарунки, а найбільш активні та обізнані – квитки до кінотеатрів Києва.

Захід відбувся завдяки ініціативі та сприянню громадської організації «Міжнародна екологічна безпека». Ініціаторами екологічного проекту для школярів – «Зелена енергія – чисте довкілля» виступили КП «Київтеплоенерго», Асоціація «Український екологічний альянс». А партнерами – КП Київпастранс, мережа кінотеатрів КП «Київкінофільм», кафедра інженерної екології НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” та видавництво “Калейдоскоп.

Світлина від Бібліотека ім. Саші Чекаліна - на Пріорці.

Джерело