Главная > Все новости > Активисты района > Чилійський архітектор розробив проєкт меморіалу, який створять в Ірпені

Чилійський архітектор розробив проєкт меморіалу, який створять в Ірпені

В Ірпені пропонують створити меморіал цивільним жертвам, які згинули під час військового вторгнення рф.

У рамках проєкту Irpin Reconstruction Summit місту передали перші ескізи від чилійського архітектора Крістіна Віттіга. Влітку цього року він відвідав Ірпінь, щоб ознайомитися з масштабами руйнувань та був запрошений Ірпінською міською радою до офіційної робочої групи з відновлення. 

Проєкт меморіалу поєднує у собі природу як символ життя та простір для проживання пам’яті про цивільних жертв в Ірпені та Бучі. Й має на меті не допустити забуття трагедії й створити таке усвідомлення, щоб це ніколи не повторилось.

Крістін Віттіг, архітектор

Стінопис пропонують зробити з дерева. У кутах перетину будуть облаштовані індивідуальні вівтарі, які дозволять близьким вшанувати пам’ять кожної жертви.

Будувати меморіал планують з дерева Також поруч із муралом планують побудувати “Притулок пам’яті” — вбудовану в землю галерею, прохід до якої нагадуватиме кратер від вибуху. Вона розкриватиме історію міста у 2022 році.

Наразі проєкт пропонують на розгляд громадськості. Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою: iryna.yarmolenko@irpinhelp.com.

Ми вже розповідали про те, що зараз Крістін Віттіг працює разом з командою з Чилі над розробкою чотирьох архітектурних проєктів для Ірпеня. Він активно підтримує Україну та займається агітацією щодо відновлення зруйнованих будівель.