Главная > Всі новини > Активісти району > “Будинок Грушевського” на Софіївській у Києві хочуть знести під забудову

“Будинок Грушевського” на Софіївській у Києві хочуть знести під забудову

“Будинок Грушевського” на Софіївській 20/21 в Києві, на балконі якого голова Центральної Ради УНР оголосив Акт Злуки, можуть знищити.

Про це в ефірі програми “Питаннячка Києва” повідомив столичний активіст Дмитро Перов.

За його словами, на місці історичної будівлі хочуть звести десятиповерхівку під офіси з підземним паркінгом.

Перов каже, що в будівлі, де виступав Грушевський, ще не проводилися ніякі демонтажні роботи, тому знесенню ще можна запобігти. Що не скажеш про будинок, в якому жив політичний діяч — його вже знесли.

Для того, аби зберегти історичну споруду, активіст подасть запит до Мінкульту, відповідь якого зможе допомогти знову внести “Будинок Грушевського” до Переліку пам’яток міста.

“Потрібно дістати облікову документацію, до якої Міністерство культури та інформаційної політики України мало зауваження і на підставі яких вилучило пам’ятку з пам’яткоохоронного Переліку. Доопрацьовану документацію має підписати Департамент охорони культурної спадщини КМДА, знову надавши будівлі охоронний статус”, — поділився планами Перов.

Нині він збирає достовірні дані про історію будівлі. Зокрема, відомості про те, як з її балкона Грушевський зачитував IV Універсал УНР.

Варто зазначити, що споруда збудована у 1870 році за проєктом архітектора Сопоцинського на замовлення колезького асесора Лозицького. Історичну будівлю було позбавлено охоронного статусу у 2011 році попри те, що вона розташована у буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО й належить до комплексу пам’яток національного значення “Софія Київська”.

Нагадаємо, раніше ми писали, що історичні будівлі першого київського водогону хочуть перетворити на укриття.

#забудова #Софійська площа #історичні будівлі