Главная > Всі новини > Активісти району > “Будинку Грушевського” на Софіївській вулиці хочуть присвоїти статус памʼятки — Кличко

“Будинку Грушевського” на Софіївській вулиці хочуть присвоїти статус памʼятки — Кличко

Міський голова Віталій Кличко прокоментував слова столичного пам’яткоохоронця Дмитра Перова про те, що на місці історичної будівлі на вулиці Софіївській 20/21 планують збудувати десятиповерхівку. 

У відповіді він підтвердив твердження активіста, що наразі цей будинок не зареєстрований як обʼєкт культурної спадщини. 

Як зазначив мер, у 2005 році Головне управління охорони культурної спадщини КМДА подало до Мінкульту документацію для занесення споруди у Державний реєстр нерухомих памʼяток. Проте Міністерство визнало будинок таким, що не підлягає занесенню в реєстр у звʼязку з невідповідністю критеріям.

“За інформацією фахівців Музею Історії міста Києва, в наявних історичних джерелах немає доказів виступу Михайла Грушевського на балконі саме цього будинку.
Але будинок разом зі збереженими спорудами Софіївської площі складає цілісний ансамбль цього історичного місця, де була проголошена незалежність України”, — розповів Кличко.

Він додав, що наразі фахівці Департаменту охорони культурної спадщини опрацьовують матеріали, щоб взяти на облік цей обʼєкт, присвоївши статус памʼятки архітектури. Водночас продовжується робота в архівах. 

Інспектори ДОКС та співробітники Департаменту міського благоустрою вже обстежили будинок. Ознак будівельних робіт та відповідної техніки на його території не виявили. 

Раніше ми писали, що історичні будівлі першого київського водогону хочуть перетворити на укриття.