Главная > Всі новини > Активісти району > Білл Гейтс назвав п’ять своїх улюблених книжок за весь час

Білл Гейтс назвав п’ять своїх улюблених книжок за весь час

Співзасновник компанії Microsoft та мільярдер Білл Гейтс назвав п’ять своїх найулюбленіших книжок. Зазвичай Гейтс складає добірки книжок за рік, які радить почитати іншим, а тепер вирішив поділитися найбільш важливим для себе за увесь час.

“Замість того, щоб обмежувати себе тим, що я прочитав за попередні дванадцять місяців, я натомість вибирав книги незалежно від того, коли я їх завершив. Одне з видань у цій добірці було моїм улюбленим ще з середньої школи. А інше — абсолютно нові мемуари, які я щойно закінчив читати. Це — не повний список моїх улюблених книжок усіх часів, бо він включатиме ще багато Вацлава Сміла та Елізабет Кольберт. Але всі п’ять — це книги, які я рекомендував своїй родині та друзям протягом багатьох років”, — каже мільярдер. 

“Чужинець на чужій землі” (Stranger in a Strange Land), Роберт Гайнлайн

Ця книга вже довгий час залишається одним з улюблених науково-фантастичних романів Білла Гейтса за увесь час. У ній розповідається про молодого чоловіка, який виріс на Марсі та повертається на Землю, де засновує нову релігію.

Я думаю, що найкраща наукова фантастика спонукає вас задуматися про те, що можливо в майбутньому, і Гайнлайну вдалося передбачити зростання культури хіпі за роки до її появи.

Surrender: 40 Songs, One Story, Боно

Автобіографія Боно зовсім нещодавно побачила світ і стала останньою прочитаною книгою у списку Гейтса. Він рекомендує мемуари лідера U2 як фанатам гурту, так і усім іншим. Адже читати про те, як хлопець із передмістя Дубліна виріс і став всесвітньо відомою рок-зіркою та філантропом — надзвичайно весело.

Мені пощастило називати Боно другом, але багато з тих історій, які він розповідає у Surrender, були для мене чимось новим.

“Команда суперників: Біографія Лінкольна” (Team of Rivals), Доріс Кернс Гудвін

Гейтс вважає цю книгу чи не найкращим виданням про часи Авраама Лінкольна. Особливо актуальною він називає книгу зараз, коли США знову зіткнулася з жорстокими заворушеннями, складними питаннями стосовно расизму та глибоким ідеологічним розколом.

Гудвін — один із найкращих біографів Америки, а “Команда суперників” — її шедевр.

“Внутрішня гра в теніс” (The Inner Game of Tennis), Тімоті Голві

Цю книгу 1974 року Гейтс рекомендує всім, хто грає в теніс, проте навіть ті, хто ніколи не захоплювався цим спортом, можуть дізнатися з неї щось корисне. Автор книги — колишній капітан тенісної команди та бізнес-тренер Тімоті Голві. Він стверджує, що душевний стан людини є таким само важливим, якщо не важливішим, ніж її фізична форма.

Він дає чудові поради щодо того, як конструктивно рухатися далі після помилок, яких я намагався дотримуватися протягом багатьох років як на корті, так і поза ним.

“Сон Менделєєва” (Mendeleyev’s Dream), Пол Стратерн

Як каже Гейтс, історія хімії сповнена таких дивних персонажів, як Дмитро Менделєєв. Цей вчений першим запропонував створити періодичну таблицю хімічних елементів після того, як нібито побачив її уві сні. Книга Стратерна досліджує цю історію аж до її витоків у Стародавній Греції.

Це — захоплюючий погляд на те, як розвивалася наука, і як розвивалася людська цікавість протягом тисячоліть.

Нагадаємо, що на початку червня Білл Гейтс склав список літератури, яку, на його думку, всі мають прочитати за це літо. Втім, ці видання можна спокійно читати і взимку.