Главная > Все новости > Безпечна столиця: Київ увійшов у ТОП-50 міст світу з найбільшим покриттям камерами відеоспостереження

Безпечна столиця: Київ увійшов у ТОП-50 міст світу з найбільшим покриттям камерами відеоспостереження

Столиця посіла 49-е місце у світовому рейтингу міст, покритих камерами стеження. Дослідження сайту comparitech.com виявило, що в Києві індекс камер на 1000 жителів склав 2,10. Цікаво, що у даному рейтингу українське місто випередило столицю Італії – Рим із індексом 1,96 камер. На одну позицію вище Києва з індексом 2,16 розмістилося місто Кардіфф (Уельс, Велика Британія).

Дослідники збирали інформацію про кількість камер у найбільш густонаселених містах із відкритих джерел. Головним чином автори зосереджувались на відеоспостереженні, яке використовується державними структурами, такими, як правоохоронні органи. Через те, що знайти точну інформацію про кількість приватних камер досить складно, цей показник не враховувався.

За даними директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрія Назарова, відеоспостереження Києва вирішує низку завдань. Зокрема, відеокамери з можливістю розпізнавання облич та номерних знаків допомагають розкривати злочини та знаходити людей. А техніка, що визначає швидкість та напрямок руху транспорту, дозволяє приймати управлінські рішення щодо покращення трафіку.

Зараз система налічує 7 000 камер і їх число постійно зростає.

«Система відеоспостереження допомагає робити українську столицю безпечною та зручною, тому ми постійно розширюємо її мережу. Камери встановлюються усюди – від садочків, шкіл та лікарень до туристичних об’єктів та спальних районів. Найближчим часом міське відеоспостереження з’явиться і на території аеропорту «Київ» та у київському метрополітені», – повідомив Юрій Назаров.