Главная > Всі новини > Арку дружби народів у Києві перейменують: яку назву пропонують у Київраді

Арку дружби народів у Києві перейменують: яку назву пропонують у Київраді

Фото: Бондар Володимир / commons.wikimedia.org

Арку дружби народів у Києві перейменують та підсвітять кольорами українського прапора. Проект рішення щодо нової назви монумента розглянуть на найближчому засіданні Київради, повідомив мер міста Віталій Кличко. 

Як зазначив міський голова Києва, монумент пропонують назвати Аркою свободи українського народу. Проект відповідного рішення мер уже підписав і подав на розгляд Київради. 

Окрім цього, 26 квітня під аркою розпочали демонтаж бронзової скульптури двох робочих, які символізують “возз’єднання України з росією”. 

“Своє ставлення до України росія “ознаменувала” варварським прагненням знищити нашу державу та мирних українців. 8 метрів металу так званої “дружби двох народів” демонтуємо. І що символічно — коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника…”, — написав Кличко.

Він зазначив, що другу скульптурну композицію, встановлену поруч, поки що закриють опоряджувальними матеріалами, а згодом теж розберуть. Ця процедура займе більше часу через складність. До того скульптуру можна буде використовувати як простір для експозиції. 

Раніше ми повідомляли, що Арку дружби народів перейменують, а скульптуру під нею знесуть.