Главная > Всі новини > 90% українців можуть опинитися за межею бідності, якщо затягнеться війна — ООН

90% українців можуть опинитися за межею бідності, якщо затягнеться війна — ООН

Україна втратить економічні досягнення останніх двадцяти років, а 90% українців можуть опинитися за межею бідності, якщо війна затягнеться на рік або більше. Так вважають в Організації Об’єднаних Націй. В ООН зазначають, що повномасштабний напад росії призвів до тяжкої ситуації на підприємствах, адже, за їх даними, одна частина підприємств закрита, друга —  в скрутному становищі. 

“Затяжний конфлікт може призвести до того, що 9 із 10 українців опиняться за межею бідності”, — повідомили в організації. 
 

Раніше в ООН говорили, що подібний сценарій можливий у разі ненадання українцям підтримки та якщо війна триватиме більше року.. 

Зазначимо, що бідність у цьому контексті визначається купівельною спроможністю від 5,50 до 13 доларів на людину щодня. Тобто, якщо людина витрачає на день менше зазначених вище коштів, вона живе за порогом бідності. 

За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, програма допомоги для покриття часткових витрат 2,6 млн людей становитиме приблизно 250 мільйонів доларів на місяць. Програма “базового доходу” для громадян — 430 мільйонів доларів на місяць.

Нагадаємо, у 2015 році в ООН зазначали, що в Україні 80% людей живе за межею бідності. Тоді, за даними організації, поріг бідності у нас був півтора долара на день.

#війна #війна в Україні