Главная > Всі новини > 6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

В цьому році ми відзначаємо 75-у річницю визволення України та 76-у річницю визволення міста Києва від фашистських загарбників.

Сьогодні, 6 листопада 2019 року в Оболонському районі міста Києва, з нагоди відзначення пам’ятних дат, відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам Другої світової війни, який розташований на перехресті просп. Оболонського та вул. Тимошенка.

Наприкінці вересня 1943 року війська 1-го Українського фронту вийшли до Дніпра в районі Києва, форсували його та захопили на правому березі два плацдарми: на північ від міста – на лінії Лютіж-Вишгород і південніше – у районі Великого Букрина. У результаті Київської наступальної операції розгромлене київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), вигнано нацистських окупантів зі столиці та створено в цьому районі стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за Правобережну Україну.

Від імені голови Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Олександра Цибульщака до ветеранів, громадськості та школярів звернулась начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Клебанова. «Багато років минуло з того жахливого часу, коли сотні тисяч українців полягли в найкривавіших битвах за визволення Києва на Лютізькому та Букринському плацдармах і при форсуванні Дніпра. Ми завжди пам’ятатимемо про те, яку ціну було заплаченоза надану можливість наступним поколінням жити, народжувати та виховувати дітей. Життєва мудрість та мужність ветеранів – приклад для наслідування. Ви є прикладом для сьогоднішнього покоління патріотів, яким знову доводиться відстоювати право на свободу, незалежність та цілісність нашої Батьківщини. Вже вкотре ми платимо таку високу ціну за мир і спокій на своїй, рідній землі. Але я вірю, що сила духу нашого народу допоможе нам подолати всі труднощі», – зокрема зазначила Олена Борисівна.

Також слова вдячності та пошани ветеранам висловили депутат Київської міської ради, голова Соціального Центру «Перспектива-Оболонь» Володимир Старовойт, представник Оболонського районного у м. Києві військового комісаріату, старший сержант Володимир Лисенков.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.

Вічна слава переможцям!

Джерело