Главная > Все новости > 6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

6 листопада – День визволення міста Києва від фашистських загарбників

В цьому році ми відзначаємо 75-у річницю визволення України та 76-у річницю визволення міста Києва від фашистських загарбників.

Сьогодні, 6 листопада 2019 року в Оболонському районі міста Києва, з нагоди відзначення пам’ятних дат, відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам Другої світової війни, який розташований на перехресті просп. Оболонського та вул. Тимошенка.

Наприкінці вересня 1943 року війська 1-го Українського фронту вийшли до Дніпра в районі Києва, форсували його та захопили на правому березі два плацдарми: на північ від міста – на лінії Лютіж-Вишгород і південніше – у районі Великого Букрина. У результаті Київської наступальної операції розгромлене київське угруповання противника (розбито 15 німецьких дивізій), вигнано нацистських окупантів зі столиці та створено в цьому районі стратегічний плацдарм, який зіграв важливу роль у боях за Правобережну Україну.

Від імені голови Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Олександра Цибульщака до ветеранів, громадськості та школярів звернулась начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Клебанова. «Багато років минуло з того жахливого часу, коли сотні тисяч українців полягли в найкривавіших битвах за визволення Києва на Лютізькому та Букринському плацдармах і при форсуванні Дніпра. Ми завжди пам’ятатимемо про те, яку ціну було заплаченоза надану можливість наступним поколінням жити, народжувати та виховувати дітей. Життєва мудрість та мужність ветеранів – приклад для наслідування. Ви є прикладом для сьогоднішнього покоління патріотів, яким знову доводиться відстоювати право на свободу, незалежність та цілісність нашої Батьківщини. Вже вкотре ми платимо таку високу ціну за мир і спокій на своїй, рідній землі. Але я вірю, що сила духу нашого народу допоможе нам подолати всі труднощі», — зокрема зазначила Олена Борисівна.

Також слова вдячності та пошани ветеранам висловили депутат Київської міської ради, голова Соціального Центру «Перспектива-Оболонь» Володимир Старовойт, представник Оболонського районного у м. Києві військового комісаріату, старший сержант Володимир Лисенков.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.

Вічна слава переможцям!

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *